İnsan Resursları üzrə Direktor
Qurbanovə Təranə - Azərbaycan Dillər Universitetində bakalavr, daha sonra isə magist təhsilini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. 2018-2019-cu illərdə insan resursları üzrə təhsilini davam etdirmiş və İngiltərənin Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) tərəfindən təqdim olunan beynəlxalq Human Resources Management sertifikatına yiyələnmişdir. 2018-ci ildən CIPD-nin Assosiativ üzvüdür.
2007-ci ildən etibarən “TID Konsaltinq” QSC-də HR menecer vəzifəsində çalışmış, 2009-cu ildən isə həmin müəssisədə İnsan Resursları və əmək haqqı bölməsinin rəhbəri vəzifəsinə təyin olunmuşdur. Daha sonra əmək fəaliyyətini “Baker Tilly Audit Azərbaycan” QSC-də HR menecer olaraq davam etdirmiş, 2022-ci ildən isə həmin müəssisədə HR Direktor vəzifəsinə təyin olunmuşdur. Azərbaycan-Fransa Ticarət Palatasının İnsan Resursları və Əməyin Tənzimlənməsi Komitəsinin sədr müavinidir, həmçinin palatanın təşkil etdiyi HR Academy-də Əmək Qanunvericiliyi üzrə təlimlər vermişdir. İnsan Resurslarının İdarə Edilməsi üzrə bir çox təlimlərdə iştirak etmişdir. “Baker Tilly Academy” təlim mərkəzində Əmək Məcəlləsi və Kadr Kargüzarlığı, həmçinin Əmək haqqı hesablanması üzrə, Business Management School tədris mərkəzində Əmək Məcəlləsi və Kadr Kargüzarlığı üzrə silsilə təlimlər verir. Bir sıra yerli və beynəlxalq müəssisələrdə HR auditin aparılmasında fəal iştirak etmişdir.
2023-cü ildə təşkil olunan Milli İnsan Resursları Forumunda “İstedad yoxsa təcrübə” panelinin spikeri olaraq çıxış etmişdir. Elə həmin ildə ASAN İnnovasiyalar İnkişaf Mərkəzi tərəfindən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyi münasibəti ilə təşkil olunan “İnsan Resursları və İdarəetmə” Forumunda “Kouçvari yeni nəsil idarəetmə, loyallıq və motivasiya” panelinin spikeri olaraq çıxış etmişdir. Həmçinin 2023-cü ildə ASAN İnnovasiyalar İnkişaf Mərkəzi və Türkiyənin “Pozitium Konsultasiya, Təlim və Kouçinq” şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə təşkil olunan “Performans Liderliyi və neyro idarəetmə” təlimində moderator qismində çıxış etmiş, eləcə də “Stressin idarə edilməsi, işçilərin psixoloji vəziyyəti və onlara yanaşma tərzi” mövzusunda çıxışı olmuşdur. “Araz” FM və “İctimai” radioda Əmək münasibətləri ilə bağlı proqramlarda qonaq qismində iştirak etmişdir.

Human Resources Director
Tarana Gurbanova - graduated from Azerbaijan Languages University with a bachelor's degree, and later completed her master's degree with distinction. In the years 2018–2019, she continued her education in human resources and was awarded the International Human Resources Management Certificate by the Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) in the United Kingdom. She has been an Associate Member of the CIPD since 2018.
Starting in 2007, she worked as an HR Manager at "TID Consulting" CJSC and was appointed as the Head of the Human Resources and Payroll Department at the same institution in 2009. Later, she continued her professional career as an HR Manager at "Baker Tilly Audit Azerbaijan" CJSC, and in 2022, she was appointed as the HR Director at the same company. She serves as the Deputy Chair of the Human Resources and Labor Regulation Committee of the Azerbaijan-France Chamber of Commerce and has also provided training on Labor Legislation at the HR Academy organized by the Chamber. She has participated in numerous training programs related to Human Resource Management.
She delivers a series of training courses on Labor Legislation and Personnel Management at the "Baker Tilly Academy" training center and Business Management School, including sessions on Salary Calculation. She actively participated in conducting HR audits for various local and international organizations.
In 2023, she served as a speaker on the "Talent or Experience" panel at the National Human Resources Forum. In the same year, she was a speaker on the "Coaching the New Generation of Management, Loyalty, and Motivation" panel at the "Human Resources and Management" Forum organized by the ASAN Innovation Development Center in commemoration of the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev. Additionally, in 2023, she moderated a training on "Performance Leadership and Neuro Management" organized jointly by the ASAN Innovation Development Center and the Turkish company "Pozitium Consultancy, Training, and Coaching." She also spoke on the topic of "Stress Management, Employee Psychological State, and Approach to Them." She has been a guest on programs related to labor relations on "Araz" FM and "Ictimai" Radio.