Beynəlxalq Hesablama Bülleteni tərəfindən bu gün dərc
başa çatan maliyyə ili üçün 3.4 milyard dollar gəlir açıqlayıb, bu isə illik 3% artım ifadə edir. Hesabata görə, şəbəkə dünya üzrə 8-ci
audit, mühasibatlıq və biznes məsləhət şəbəkəsi kimi mövqeyini qoruyur.
“İqtisadi bərpa gözlənilməz olaraq qalsa da, üzvlərimiz müştərilərimizin dəyişən ehtiyaclarına cavab verdilər”. Baker Tilly International şirkətinin baş direktoru və prezidenti Geoff Barnes dedi.“Bütün regionlarda üzv firmalar tərəfindən göstərilən məsləhət xidmətləri üzrə 26% artım müşahidə etdik. Bu artım müştərilərimizin onlara təqdim etdiyimiz xidmətlərə daha kompleks yanaşma axtarmalarında özünü göstərir”.
Baker Tilly International hazırda 137 ölkədə 161 müstəqil üzv şirkət ilə təmsil olunur və dünya üzrə 738 ofisdə 27 000 nəfəri birləşdirir.
Bütün gəlirlər ABŞ dolları ilə bildirilir. 2013-cü ildə yerli valyutada artım daha yüksək olmuşdur; ABŞ dollarının ümumi artımına valyuta məzənnələri təsir edib. IAB-ın məlumatına görə, sorğu edilən bütün 50 şəbəkə və assosiasiyanın orta ümumi artımı 3% təşkil edib.
Maliyyə məlumatlarına əsaslanan məlumatlar
- Hər bir Baker Tilly International üzv şirkəti müstəqil qurumdur.
- Üzvlər gəlirlər haqqında ümumi məlumat vermirlər.
- Təqdim olunan statistika müstəqil üzv şirkətlərinin ümumi rəqəmlərini əks etdirir. Hər bir üzv şirkət 30 iyuna kimi başa çatan hesabat ili üçün öz rəqəmlərini bildirir.

Published today by International Accounting Bulletin (IAB), Baker Tilly International has reported annual revenues of US$3.4bn for the financial year ending 30 June 2013, a year-on-year increase of 3%*. Also published within the report, the network has maintained its position as the world’s 8th largest accounting and business advisory network.
“Whilst the economic recovery remains unpredictable, our members have responded to the changing needs of our clients.” said Geoff Barnes, CEO and president of Baker Tilly International. “Across all regions we have seen growth of 26% on consultancy services provided by member firms. This increase is reflected in our clients seeking a more holistic approach to the services we provide them.”
Baker Tilly International is currently represented by 161 independent member firms in 137 countries and brings together 27,000 people in 738 offices worldwide. *
All revenue is reported in US$. In local currency terms growth in 2013 was higher; overall US$ growth has been affected by exchange rates. According to the IAB, average overall growth of all 50 networks and associations surveyed was 3%.
Background to the financial information
- Each Baker Tilly International member firm is an independent entity.
- Members do not report revenues on a combined basis.
- Statistics presented represent the combined figures of the independent member firms. Each member firm reports its figures for its accounting year ending in the 12 months to 30 June.