Thursday, August 09, 2018
Korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində maarifləndirilməyə xüsusi önəm verən Baker Tilly şirkəti intellektual oyunlara ilk dəstəyini həyata keçirdi. 6 Aprel tarixində "Simurq İntellektual Oyunlar Klubu" Baker Tilly, Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondu, Edde Global, Chitay, Want Travel və Karnegi Klubun dəstəyi ilə "Nə? Harada? Nə zaman?" formatında açılış turniri olan "Uvertüra Kuboku"nu keçirdi.
Simurq İntellektual Oyunlar Klubu 20 mart 2019-cu il tarixində 3 intellektual gənc tərəfindən yaradılmışdır. Universitetlərdən ADA, Azərbaycan Dillər Universiteti və Bakı Dövlət Universiteti də bizimlə əməkdaşdır. Simurq İntellektual Oyunlar Klubu "ASAN Xidmət" könüllüləri arasında "Xəmsı Milli İntellektual Oyunu" üzrə Bakı çempionatının təşkilatçısıdır. Klub özündə intellektual klubları birləşdirən və Gənclər və İdman Nazirliyi ilə böyük intellektual yarışlar təşkil edən Azərbaycan İntellektual Klublar Assosasiyasına (AİKA) da üzv klublardan biridir. Klub həmçinin gələcəkdə AİKA vasitəsi ilə beynəlxalq layihələr təşkil etməyi də planlaşdırır.

Baker Tilly as a sponsor of Simurg Intellectual Games Club
Baker Tilly company that has always paid special attention to education within the framework of its corporate social responsibility (CSR) strategy, firstly supported intellectual games. On April 6, Simurg Intellectual Games Club with the support of Baker Tilly company, International Eurasia Press Fund, Edde Global, Chitay, Want Travel and Carnegie Club held the "Uverture Cup" tournament under "What? Where? When? game format.
Simurg Intellectual Games Club was created on March 20, 2019 by three intellectuals. The Club is in partnership with ADA University, Azerbaijan University of Languages and Baku State University. The club is the organizer of the Baku Championship on "Khamsa National Intellectual Game" among the "ASAN Service" volunteers. The Club is also one of the members of the Association of Intellectual Clubs of Azerbaijan (AIKA), which now unites intellectual clubs and organizes large intellectual competitions with the Ministry of Youth and Sports. In the future, the Club plans to organize international projects through AICA.