Wednesday, July 29, 2020
Ölkənin aparıcı audit və konsaltinq şirkətlərindən biri olan Baker Tilly Azerbaijan ilə mühasibat uçotu, maliyyə və audit sahəsindəki mütəxəssisləri bir araya gətirən yeni yaradılmış peşəkar icma olan CFO Club Azerbaijan arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumun imzalanması məqsədilə keçirilmiş görüş zamanı tərəflər gələcək planlar və birgə tədbirlər barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Baker Tilly Azerbaijan şirkətinin direktoru Ziya İbrahimov, bu əməkdaşlığın qarşılıqlı təşəbbüslərlə daha da güclənəcəyinə ümid etdiyini bildirib. O, birgə təşkil olunacaq tədbirlərin, gənc mütəxəssislərin inkişafına dəstəyin və maliyyə sahəsində peşəkar biliklərin paylaşılmasının hər iki tərəf üçün faydalı olacağına inandığını qeyd edib.
Qeyd edək ki, CFO Club Azerbaijan Azərbaycanda maliyyə sahəsində fəaliyyət göstərən peşəkarlar arasında peşəkar inkişafı dəstəkləmək və bilik səviyyəsini yüksəltmək məqsədilə yaradılmış bir icmadır. Klub bu məqsədə kommunikasiya platformaları yaratmaq, inkişaf proqramları təqdim etmək, təcrübə və bilik mübadiləsi üçün müxtəlif tədbirlər təşkil etməklə nail olmağı planlaşdırır.
Fəaliyyətə başladığı ilk həftələr ərzində CFO Club Azerbaijan artıq 2,000-dən çox maliyyə mütəxəssisini öz auditoriyasına cəlb etməyi bacarıb.
Qeyd etmək lazımdır ki, Baker Tilly Azerbaijan, 148 ölkədə 740-a yaxın ofisdə 37,000 nəfərdən ibarət qlobal şəbəkəni birləşdirən Baker Tilly International-ın üzvüdür. Şirkət 14 ildən artıqdır ki, Azərbaycan bazarında uğurla fəaliyyət göstərir və hazırda 100-dən çox peşəkar əməkdaşı ilə mühasibat uçotu, audit və konsaltinq xidmətləri sahəsində ölkənin ilk 5 ən böyük və nüfuzlu şirkətindən biri kimi tanınır.

Wednesday, July 29, 2020
Baker Tilly Azerbaijan, one of the leading audit and consulting companies in the country, and CFO Club Azerbaijan, a newly established community of accounting, finance and audit professionals, has formed a new cooperation.
During the meeting held for the signing of the MoU, parties discussed future plans and events.
Ziya Ibrahimov, Director of Baker Tilly Azerbaijan, expressed hope that parties will encourage continued strong cooperation in organizing joint events, supporting young professionals in their development and sharing professional knowledge in the finance field.
It should be noted that CFO Club Azerbaijan is a recently established club community that aims to promote communication between finance professionals in Azerbaijan at all stages of their professional growth in order to support the development and raise the bar of professional capacity. This will be implemented by establishing communication platforms, launching development programs and holding numerous experience and knowledge-sharing events for networking.
Within just a few weeks of operations, the CFO Club Azerbaijan has succeeded in attracting an audience of over 2,000 finance professionals.
It should be noted that Baker Tilly Azerbaijan being a member of Baker Tilly International, a network comprising 37,000 people in nearly 740 offices across 148 countries with combined fee income of US $4.043 bn, has been successfully operating in the Azerbaijani market for more than 14 years, and is now known as one of the first 5 largest and most prestigious consulting companies in the country providing accounting, auditing and consulting services with more than 100 experienced staff.