Baker Tilly “Azərbaycan Respublikasının vergi qanunvericiliyində edilmiş dəyişikliklər” mövzusunda seminar keçirib.
Baker Tilly şirkətinin təşkilati dəstəyi ilə 15 yanvar 2020-ci il tarixində Fairmont Baku Hotel-də “Azərbaycan Respublikasının vergi qanunvericiliyində dəyişikliklər” mövzusunda seminar keçirilmişdir.
Seminarın açılış nitqində Baker Tilly şirkətinin Vergi və Hüquqi Məsələlər Departamentinin rəhbəri Nərmin Hacıyeva seminarın məqsədinin müştəriləri Azərbaycan Respublikasının daim təkmilləşən vergi sistemi və qanunvericiliyindəki mühüm dəyişikliklər barədə məlumatlandırmaq olduğunu qeyd etmişdir.
Nərmin Hacıyeva ilə yanaşı, Baker Tilly şirkətinin Partnyoru Samir Vəliyev, vergi departamentinin əməkdaşları Səyavuş Safiyev və Rəşad Göyüşov da seminarda iştirak etmişdir. Onlar vergi qanunvericiliyinə edilmiş dəyişikliklərin məqsədi və digər aspektləri barədə məlumat vermiş, daha sonra tədbir iştirakçılarının çoxsaylı suallarını cavablandırmışlar.
Tədbirdə müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən təxminən 100 şirkətin nümayəndələri iştirak etmişdir. Seminarda qanunvericiliyə edilən əlavə və dəyişikliklər barədə məlumat verilmiş, ayrı-ayrı maddələr üzrə ətraflı izahlar təqdim edilmişdir.
Baker Tilly beynəlxalq şəbəkəsinin nümayəndəsi olan Baker Tilly şirkəti 12 ildən artıqdır ki, Azərbaycan bazarında uğurla fəaliyyət göstərir və hazırda ölkədə mühasibat uçotu, audit və məsləhət xidmətləri göstərən ən böyük və nüfuzlu ilk 5 konsaltinq şirkətindən biri kimi tanınır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin qeyd etdiyi kimi: “Audit sisteminin beynəlxalq təcrübə və standartlara əsaslanaraq təkmilləşdirilməsi maliyyə şəffaflığının təmin edilməsinə və ölkə iqtisadiyyatında büdcə vəsaitlərindən düzgün istifadəyə nail olmaqla Azərbaycanın iqtisadi gücünü artırmağa kömək edəcəkdir.”
Fəaliyyəti dövründə Baker Tilly Azərbaycan Respublikasında audit xidmətləri bazarının genişlənməsini, beynəlxalq audit standartlarına uyğunluğun təmin edilməsini, həmçinin auditin ölkə iqtisadi həyatında rolunun və əhəmiyyətinin daha da gücləndirilməsini dəstəkləmişdir.
Eyni zamanda, korporativ sosial məsuliyyət siyasəti çərçivəsində şirkət elmin və təhsilin inkişafına yönəlmiş bir sıra sosial layihələr də daxil olmaqla, müxtəlif sosial təşəbbüslərdə fəal iştirak edir.
Qeyd edək ki, 147 ölkədə fəaliyyət göstərən və 126 üzv şirkəti birləşdirən Baker Tilly International, gəlirlilik baxımından dünyanın ən böyük 10 mühasibat və konsaltinq şəbəkəsindən biri olaraq, 2007-ci ildən etibarən Azərbaycanda Baker Tilly şirkəti tərəfindən təmsil olunur.

Baker Tilly hold a seminar on amendments made to tax legislation of the Republic of Azerbaijan.
With the organizational support of Baker Tilly, on January 15, 2020, a seminar was held at the Fairmont Baku Hotel on the topic “Changes in the tax legislation of the Republic of Azerbaijan”.
In her opening speech, the Head of the Tax and Legal Affairs Department at Baker Tilly, Narmin Hajiyeva, noted that the goal of the seminar was to inform our clients about important changes in the constantly improving tax system and legislation of the Republic of Azerbaijan.
Together with Narmin Hajieva, the partner of Baker Tilly company Samir Veliyev, employees of the tax department of the company Sayavush Safiev and Rashad Goyushov also took part in the seminar. They provided information on the purpose and other aspects of the changes made to the tax legislation, then answered numerous questions of the participants in the event.
The event, which was attended by representatives of about 100 companies operating in various fields, provided information on additions and changes to the law, and provided detailed explanations for individual articles.
Baker Tilly company, a representative of the Baker Tilly international network, has been successfully operating in the Azerbaijani market for more than 12 years, and is now known as one of the first 5 largest and most prestigious consulting companies in the country providing accounting, auditing and consulting services.
As the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, noted, "Improving the audit system based on international experience and standards will help strengthen the economic power of Azerbaijan by ensuring financial transparency and the proper use of budgetary funds in the country's economy."
Throughout its activities, Baker Tilly has been supporting the expansion of the market for audit services in the Republic of Azerbaijan, ensuring compliance with international audit standards, as well as further strengthening the role and importance of audit in the country's economic life.
At the same time, as part of its corporate social responsibility policy, the company actively participates in a number of social projects, including those aimed at the development of science and education.
It should be noted that Baker Tilly International, operating in 147 countries and uniting 126 member companies, being among the 10 largest networks of accountants and consultants in the world in terms of profitability, has been represented in our country by Baker Tilly since 2007.