“Baker Tilly Azərbaycan” audit şirkəti 15 illik yubileyi münasibəti ilə “Yaşıl gələcək” adlı ağacəkmə tədbirlərinə başladı
Bu gün Azərbaycanın audit bazarında 5 qabaqcıl audit və məsləhət xidmətləri göstərən şirkətlərdən biri olan “Baker Tilly Audit Azərbaycan” QSC fəaliyyətinin 15-ci ildönümü münasibəti ilə “Yaşıl Gələcək” adlı ağacəkmə aksiyası keçirdi. Aksiyada Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii sərvətlər nazirinin müavini cənab Firdovsi Əliyev və digər aidiyyəti üzrə əməkdaşlar da iştirak etdilər.
Ekologoya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) dəstəyi ilə baş tutan və ekoloji tarazlığın bərpasına, ətraf mühitin qorunmasına kömək məqsədi daşıyan aksiya çərçivəsində Bakı şəhəri yaxınlığında Müşviqabad qəsəbəsində zeytun və eldar şamı ağacları əkildi.
Ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin müavini cənab Firdovsi Əliyev təbiətə qayğı və sevgi hissini aşılamaq məqsədi ilə aksiyanın əhəmiyyətindən, son illərdə ölkədə reallaşan ekoloji tədbirlər və bu istiqamətdə aparılan işlərdən danışdı, həmçinin ekoloji mədəniyyət barədə fikir və tövsiyələrini paylaşdı. Firdovsi müəllim böyük məmnuniyyətlə əməkdaşlara damcı ilə suvarma sistemlərinin iş prinsipini, tinglərin əkilməsi və onlara qulluq göstərilməsi qaydalarını izah etdi. Firdovsi müəllimin maarifləndirici tövsiyələri və ruhlandırıcı nitqindən sonra aksiyada iştirak etməkdən və təbiətimizə verdiyimiz kiçik töhfədən qürur duyduq.
“Baker Tilly Audit Azərbaycan” QSC-nin direktoru Şahin Həsənov: “Baker Tilly Audit Azərbaycan” QSC özünün Korporativ Sosial Məsuliyyət proqramı çərçivəsində, hər zaman ölkəmizdə ekoloji vəziyyətin yaxşılaşdırılmasına bu və ya digər formada dəstək olmağa çalışmış və növbəti illərdə daha çox ekoloji məzmunlu layihələrdə iştirak etməyi planlaşdırır. Uğurlu ekoloji layihələr və təbiətə dövlət qayğısından ilhamlanaraq bu gün bu aksiyada iştirak etməklə ölkəmizdə yaşıllıq sahələrinin genişləndirilməsinə kiçik də olsa belə əməli töhfə verə bilmək bizi çox sevindirdi.”

"Baker Tilly Azerbaijan" launched tree-planting campaigns called "Green Future" on the occasion of its 15th anniversary.
Today, "Baker Tilly Audit Azerbaijan" CJSC, one of the five leading audit and consulting services companies in the audit market of Azerbaijan, launched a tree-planting campaign called "Green Future" on the occasion of its 15th anniversary. Mr. Firdovsi Aliyev, Deputy Minister of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, and other relevant employees also participated in the campaign.
With the support of the Ministry of Ecology and Natural Resources (EMSN), Olive and Eldar pine trees were planted in Mushvigabad settlement near Baku city as a part of the initiative and aimed at helping to restore the ecological balance and protect the environment.
Mr. Firdovsi Aliyev, Deputy Minister of Ecology and Natural Resources, by instilling a sense of care and love for nature, spoke about the importance of the campaign, the environmental measures that have taken place in the country in recent years, and the works carried out in this direction, and also shared his ideas and recommendations about ecological culture. Firdovsi Aliyev with great pleasure explained to the volunteers the working principle of drip irrigation systems, the rules of planting and caring for seedlings. After the valuable advice and inspiring speech of Firdovsi Aliyev, we felt proud to participate in this campaign, because we strongly believe that by planting more trees, we will contribute to global reforestation efforts, restoring lost forests, repairing damaged ecosystems and mitigating climate changes.
Director of "Baker Tilly Audit Azerbaijan" CJSC Shahin Hasanov: "Baker Tilly Audit Azerbaijan" CJSC has always tried to support the improvement of the environmental situation in our country in one way or another within the framework of its Corporate Social Responsibility program and will participate in more environmental projects in the coming years. Inspired by successful ecological projects and state care for nature, we were very happy to be able to make a practical contribution to the expansion of green areas in our country today by co-organizing this initiative."